12V-SB-PW-12M
- Manufacturer Part Number:
- 12V-SB-PW-12M
- Manufacturer/Brand:
- Inspired LED
- Part of Description:
- LED ENG NEU WHT 4200K 12M REEL
- Stock Condition:
- 636
- Manufacturer :
- Inspired LED
- Product Category :
- COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 4200K
- Color :
- White, Neutral
- Configuration :
- Linear Light Strip, Flexible
- CRI (Color Rendering Index) :
- 94
- Current - Max :
- Current - Test :
- Features :
- Height :
- 1.50mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 95lm (Typ)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 12000mm L
- Temperature - Test :
- Type :
- LED Engine
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 12V