ZWF-939-24WW
Manufacturer Part Number:
ZWF-939-24WW
Manufacturer/Brand:
JKL Components Corporation
Part of Description:
LED MOD ALUMILINE WH LNR STRP 3'
Manufacturer :
JKL Components Corporation
Product Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
Configuration :
Linear Light Strip, Plug and Play
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
Current - Test :
350mA
Features :
IP67
Height :
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
690lm
Product Status :
Active
Size / Dimension :
939.00mm L x 12.70mm W
Temperature - Test :
25°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
Wavelength :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FLEX TAPE JOINER CONNECTOR
    FLEX TAPE INPUT CONNECTOR
    LED FLEX RIBBON JOINER CONNECTOR
    LED FLEX RIBBON INPUT CONNECTOR
    CONN SSL BRIDGE 2POS SOLDER