L2C5-BD001208E1500
- Manufacturer Part Number:
- L2C5-BD001208E1500
- Part of Description:
- LED COB LUXEON WM WHT RECT 2700K
- Stock Condition:
- 90
- CCT (K) :
- 2700K 3-Step MacAdam Ellipse
- Current - Max :
- 1.8A
- Current - Test :
- 900mA
- Features :
- Height :
- 1.50mm
- Light Emitting Surface (LES) :
- 15.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 101 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 3190lm (Typ)
- Size / Dimension :
- 20.00mm L x 24.00mm W
- Temperature - Test :
- 85°C
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 34.8V