BXRC-30H1000-C-83
- Manufacturer Part Number:
- BXRC-30H1000-C-83
- Manufacturer/Brand:
- Bridgelux, Inc.
- Part of Description:
- LED COB VERO 10C STARBRD 3000K
- Stock Condition:
- 189
- Manufacturer :
- Bridgelux, Inc.
- Product Category :
- COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 3000K 3-Step MacAdam Ellipse
- Color :
- White, Warm
- Configuration :
- Starboard
- CRI (Color Rendering Index) :
- 97 (Typ)
- Current - Max :
- 1A
- Current - Test :
- 300mA
- Features :
- Height :
- 1.80mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- 10.00mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 20.00mm Dia
- Temperature - Test :
- 25°C
- Type :
- Chip On Board (COB)
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 30.7V