SF4C-H24-J05
- Manufacturer Part Number:
- SF4C-H24-J05
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- LIGHT CURTAIN HAND 25MM
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Machine Safety - Light Curtains
- Beam Pitch :
- 20mm
- Detection Capability :
- 25mm
- Features :
- Blanking, Muting Function
- Ingress Protection :
- IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
- Number of Beams :
- 24
- Operating Range :
- 0.1m ~ 3.0m
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Product Status :
- Active
- Protection :
- Hand
- Protective Height :
- 480mm
- Voltage - Supply :
- 24VDC