LXM1623-12-44
- Manufacturer Part Number:
- LXM1623-12-44
- Manufacturer/Brand:
- Microsemi
- Part of Description:
- MOD INVERTER CCFL DUAL 4W 12V
- Manufacturer :
- Microsemi
- Product Category :
- Ballasts, Inverters
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Output :
- 1800V
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 4.53" L x 1.18" W x 0.26" H (115mm x 30mm x 6.5mm)
- Type :
- CCFL and UV Lamps
- Voltage - Input :
- 12V