MF200-NFR15H
Manufacturer Part Number:
MF200-NFR15H
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
LED LAMP T-1 3/4 FLANGE 15H SUB
Manufacturer :
Product Category :
Lamp Replacements
Applications :
General Purpose Lighting
Base Type :
Midget Flange
Can Replace Lamps :
Multiple Midget Flange Base Lamps
Color :
Red
Configuration :
Single
Millicandela Rating :
780mcd
Product Status :
Active
Size / Dimension :
T - 1 3/4
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
15V
Wavelength :
634nm
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    LITEPIPE 4MM RND VERT 0.740"
    LITEPIPE 4MM RND VERT 0.860"
    LITEPIPE 4MM RND VERT 1.670"
    VBL SERIES,PCB MOUNT,3MM,.25"L,D
    VBL SERIES,PCB MOUNT,3MM,.4"L,FL
Catalog related products
    LED REPLAC. T-3 1/4 240V BAYONET
  • Dialight
    BASED LED T1 3/4 MIDG WHT 28V P
    LED LAMP T-3 1/4 MIN BAYONET WHT