413-K14-LN1-041803-70A
Manufacturer Part Number:
413-K14-LN1-041803-70A
Manufacturer/Brand:
E-T-A
Part of Description:
CIRC BRKR THRM
Manufacturer :
E-T-A
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push-Pull Plunger
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, UL1077
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
70A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
115 V
Voltage Rating - DC :
28 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
413-030 Bivar, Inc. 9,579 MOUNT CIRCULAR GEN PURP 0.030"