6AV21240XC240AB0
Manufacturer Part Number:
6AV21240XC240AB0
Manufacturer/Brand:
Siemens
Part of Description:
SIMATIC HMI TP2200 COMFORT PRO N
Manufacturer :
Siemens
Product Category :
Human Machine Interface (HMI)
Case Color :
Black
Display Type :
Color
Features :
Expansion Interface, Memory Card Interface
For Use With/Related Products :
Multiple Manufacturer, Multiple Product
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Oil and Water Resistant; NEMA 4, 4X
Operating Temperature :
0°C ~ 45°C
Product Status :
Active
Size - Display :
22.0"
Type :
Touchscreen
Voltage - Supply :
24VDC
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Industrial Shields
    TOUCHBERRY PI 4B UPS, TYC, RS485
  • Maple Systems
    10.1" HMI+PLC, TO 5 I/O MODULES
  • OSENSA Innovations
    7in HMI for Fiber Optic Temperat
  • OSENSA Innovations
    7in HMI & Relay Board for Fiber
  • Panasonic
    HMI TOUCHSCREEN 3.8" MONOCHROME