E5L-AX2-0-100C-AC110
- Manufacturer Part Number:
- E5L-AX2-0-100C-AC110
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- CONTROL TEMP RELAY OUT 110V
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Controllers - Process, Temperature
- Communications :
- Control Method :
- On/Off
- Display Characters - Height :
- Display Type :
- Analog Dial
- Features :
- Ingress Protection :
- Input Range :
- 0°C ~ 100°C
- Mounting Type :
- Socketable
- Number of Characters Per Row :
- Output Type :
- Relay
- Panel Cutout Dimensions :
- Product Status :
- Obsolete
- Termination Style :
- Plug In, 14 Pin
- Type :
- Temperature Controller (Thermistor, NTC)
- Voltage - Supply :
- 110VAC