AKT81111001
- Manufacturer Part Number:
- AKT81111001
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Controllers - Process, Temperature
- Communications :
- RS-485 (Modbus)
- Control Method :
- On/Off, Proportional (PID)
- Display Characters - Height :
- 0.441" (11.20mm), 0.441" (11.20mm)
- Display Type :
- LED - Dual Color Characters
- Features :
- Ingress Protection :
- IP66 - Dust Tight, Water Resistant
- Input Range :
- -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 4, 4
- Output Type :
- Relay (2)
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 240VAC