K2CU-F10A-EGS
- Manufacturer Part Number:
- K2CU-F10A-EGS
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- DETECT HEATER ELEMENT 200V CHAS
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Controllers - Process, Temperature
- Communications :
- Control Method :
- Display Characters - Height :
- Display Type :
- Features :
- Heater Fault Detection
- Ingress Protection :
- Input Range :
- 4 ~ 10A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Characters Per Row :
- Output Type :
- Relay
- Panel Cutout Dimensions :
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Heater Element Detector
- Voltage - Supply :
- 200VAC