E5C2-Q40K-32/392F-AC240
Manufacturer Part Number:
E5C2-Q40K-32/392F-AC240
Part of Description:
CONTROL TEMP VOLT OUT 200-240V
Control Method :
Proportional (P)
Features :
Sensor Fault Detection
Input Range :
32°F ~ 392°F
Output Type :
Voltage (External SSR)
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Type :
Temperature Controller (Type K)
Voltage - Supply :
200 ~ 240VAC