E5CS-QGU-W AC100-240
- Manufacturer Part Number:
- E5CS-QGU-W AC100-240
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- CONTROL TEMP VOLT OUT 100-240V
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Controllers - Process, Temperature
- Communications :
- Control Method :
- On/Off, Proportional (PID)
- Display Characters - Height :
- 0.531" (13.50mm)
- Display Type :
- LED - Red Characters
- Features :
- Ingress Protection :
- IP50 - Dust Protected
- Input Range :
- -50°C ~ 300°C
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Characters Per Row :
- 3.5
- Output Type :
- Voltage (External SSR)
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 45.00mm x 45.00mm
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Plug In, 8 Pin (Octal)
- Type :
- Temperature Controller (Thermistor, NTC)
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 240VAC