AKT4R1112001
Manufacturer Part Number:
AKT4R1112001
Part of Description:
CONTROL TEMP REL OUT 100-240V
Communications :
RS-485
Display Characters - Height :
0.488" (12.40mm), 0.347" (8.80mm)
Input Range :
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type :
Relay (3)
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC