S9XM300A1000VM
- Manufacturer Part Number:
- S9XM300A1000VM
- Manufacturer/Brand:
- TELE Controls, Inc.
- Part of Description:
- ENERGY METER 31MODBUS RTU 10-30V
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- TELE Controls, Inc.
- Product Category :
- Controllers - PLC Modules
- Features :
- Output Capacity (800VAC/1000VDC, 300A)
- For Use With/Related Products :
- Modbus RTU Interfaces (RS485)
- Mounting Type :
- Chassis Mount, DIN Rail
- Number of Inputs and Type :
- Number of Outputs and Type :
- 31 - Modbus RTU (RS485)
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- Energy and Power Metering Module
- Voltage - Supply :
- 10 ~ 30VDC