S194156115
- Manufacturer Part Number:
- S194156115
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi
- Part of Description:
- LVL RLY POOL SPDT 115VAC
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi
- Product Category :
- Controllers - Liquid, Level
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 10A @ 250VAC
- Distance - Control To Sensor (Max) :
- Features :
- Mounting Type :
- Socketable
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Output Type :
- Relay
- Product Status :
- Obsolete
- Sensitivity :
- Termination Style :
- Plug In, 11 Pin (Octal)
- Type :
- Constant Level
- Voltage - Supply :
- 115VAC