LTC6905CS5-100#TRMPBF
- Manufacturer Part Number:
- LTC6905CS5-100#TRMPBF
- Manufacturer/Brand:
- Analog Devices, Inc.
- Part of Description:
- IC OSC SILICON 100MHZ TSOT23-5
- Manufacturer :
- Analog Devices, Inc.
- Product Category :
- Programmable Timers and Oscillators
- Count :
- Current - Supply :
- 8 mA
- Frequency :
- 100MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- TSOT-23-5
- Type :
- Oscillator, Silicon
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V