LTC6905HS5-133#TRMPBF
Manufacturer Part Number:
LTC6905HS5-133#TRMPBF
Manufacturer/Brand:
Analog Devices, Inc.
Part of Description:
IC OSC SILICON 133MHZ TSOT23-5
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Programmable Timers and Oscillators
Count :
Current - Supply :
10 mA
Frequency :
133MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
TSOT-23-5
Type :
Oscillator, Silicon
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V