MMP742077-24-C
- Manufacturer Part Number:
- MMP742077-24-C
- Manufacturer/Brand:
- Monolithic Power Systems
- Part of Description:
- EMOTION SYSTEMTM SMART MOTOR CON
- Manufacturer :
- Monolithic Power Systems
- Product Category :
- Motor Driver Boards, Modules
- Control / Drive Type :
- Servo DC
- Current - Output :
- Features :
- For Use With/Related Products :
- MSM Series
- Interface :
- RS-485, Step / Direction
- Motor Type :
- Servo
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Motors :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Product Status :
- Obsolete
- Type :
- Board
- Voltage - Load :
- Voltage - Supply :
- 24VDC
- Wattage - Load :
- 77 W