61F-11NL4K
Manufacturer Part Number:
61F-11NL4K
Manufacturer/Brand:
Omron Automation
Part of Description:
RELAY UNIT 61F
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Accessories
Accessory Type :
For Use With/Related Products :
Product Status :
Active
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Littelfuse
    360DEG LIGHT SENSOR
    TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM
  • Phoenix Contact
    HOUSING UPPER FOR PCB TERM BLOCK
    TERMINATING RESISTOR MALE
  • Littelfuse
    12-PIN OCTAL SOCKET
Related products
Part Manufacturer Stock Description
61F-03B Omron Automation 6,000 SURGE SUPPRESSOR 3-POLE
61F-04B Omron Automation 6,224 SURGE SUPPRESSOR 4-POLE
61F-11 Omron Automation 7,623 RELAY UNIT 61F
61F-11N Omron Automation 1 RELAY UNIT 61F