WT1005690-12K2-A6-G
- Manufacturer Part Number:
- WT1005690-12K2-A6-G
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- TX 3 COIL 1 LAYER 11.5 - 12.5UH
- Stock Condition:
- 217
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Wireless Charging Coils
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- DC Resistance (DCR) :
- 80mOhm
- Frequency - Self Resonant :
- Function :
- Transmitter
- Inductance :
- 11.5 ~ 12.5µH
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Not For New Designs
- Q @ Freq :
- Size / Dimension :
- 3.94" L x 2.20" W x 0.19" H (100.0mm x 56mm x 4.8mm)