IWTX50R0CZEB6R3KF1
Manufacturer Part Number:
IWTX50R0CZEB6R3KF1
Manufacturer/Brand:
Vishay / Dale
Part of Description:
WIRELESS CHARGING TRANSMIT COIL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Wireless Charging Coils
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
5A
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
Function :
Transmitter
Inductance :
6.3µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Q @ Freq :
120 @ 100kHz
Size / Dimension :
1.97" Dia x 0.12" H (50.0mm x 3.0mm)
Tolerance :
±10%
Type :
1 Coil, 1 Layer
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN PLUG RACK & PANEL 5POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 9POS PCB
    CONN PLUG RACK & PANEL 7P PNL MT
    CONN PLUG RACK & PANEL 7POS PCB