GLY47N05
Manufacturer Part Number:
GLY47N05
Part of Description:
FIXED IND 47NH 250MA 950MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance (DCR) :
950mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.8GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
47 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Q @ Freq :
11 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±5%
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 1.2-10PF 500V TH
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH