GLB82010
Manufacturer Part Number:
GLB82010
Part of Description:
FIXED IND 82UH 110MA 5.9 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
110 mA
DC Resistance (DCR) :
5.9Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
82 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Q @ Freq :
40 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 1.2-10PF 500V TH
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH