IS61DDP2B41M18A-400M3L
Manufacturer Part Number:
IS61DDP2B41M18A-400M3L
Manufacturer/Brand:
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Part of Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165LFBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
400 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
1M x 18
Memory Size :
18Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
165-LBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
165-LFBGA (15x17)
Technology :
SRAM - Synchronous, DDR IIP
Voltage - Supply :
1.71V ~ 1.89V