IS61DDP2B42M18A-400M3L
Manufacturer Part Number:
IS61DDP2B42M18A-400M3L
Part of Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
Clock Frequency :
400 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
2M x 18
Memory Size :
36Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
165-LBGA
Supplier Device Package :
165-LFBGA (15x17)
Technology :
SRAM - Synchronous, DDR IIP
Voltage - Supply :
1.71V ~ 1.89V