SZMM3Z12VT1G
- Manufacturer Part Number:
- SZMM3Z12VT1G
- Manufacturer/Brand:
- onsemi
- Part of Description:
- DIODE ZENER 12V 300MW SOD323
- Manufacturer :
- onsemi
- Product Category :
- Single Zener Diodes
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 8 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 25 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SC-76, SOD-323
- Power - Max :
- 300 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-323
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 12 V