CY7C1425KV18-250CKB
Manufacturer Part Number:
CY7C1425KV18-250CKB
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 250MHZ
Stock Condition:
272
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
250 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
4M x 9
Memory Size :
36Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Technology :
SRAM - Synchronous, QDR II
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V