A-USB30AM-30MBM-500
Manufacturer Part Number:
A-USB30AM-30MBM-500
Manufacturer/Brand:
ASSMANN WSW Components
Part of Description:
CBL A PLUG TO MCR B PLUG 16.4'
Stock Condition:
82
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
USB Cables
Color :
Black
Configuration :
A Male to Micro B Male
Features :
Data Transfer and Charge
Length :
16.40' (5.00m)
Product Status :
Active
Shielding :
Shielded
Specifications :
USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0))
Transfer Rate :
Wire Gauge :
24 AWG, 30 AWG, 30 AWG
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CBL USB2.0 A PLUG TO B PLG 3.28'
    CBL USB2.0 A PLG-MIN B PLG 3.28'
    CBL USB2.0 A PLG-MCR B PLG 16.4'
    CBL USB2.0 A RCPT TO A PLG 9.84'
    CBL USB2.0 A PLG-MCR B PLG 0.98'
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
A-USB A-2P-C ASSMANN WSW Components 916 USB TYPE A 4P, DUAL PORT
A-USB A-E ASSMANN WSW Components 20,504 CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4POS R/A
A-USB A-E/LP ASSMANN WSW Components 9,023 CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4POS R/A
A-USB A-LP-C ASSMANN WSW Components 7,408 CONN PLUG USB2.0 TYPEA 4POS R/A
A-USB A-LP-SMT ASSMANN WSW Components 8,089 CONN PLUG USB1.1 TYPEA 4P SMD RA
A-USB A-LP-SMT-C ASSMANN WSW Components 3,781 USB TYPE A 4P, SMD
A-USB A-LP-SMT-R ASSMANN WSW Components 5,474 CONN PLUG USB1.1 TYPEA 4P SMD RA
A-USB A/SMT ASSMANN WSW Components 5,697 CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4P SMD RA
A-USB B-M5-C ASSMANN WSW Components 190 CONN RCPT MINI USB B 5POS R/A
A-USB B-M5-SMD-C ASSMANN WSW Components 78 CONN RCPT USB2.0 MINI B SMD R/A
A-USB B-M5-TOP ASSMANN WSW Components 3,795 USB TYPE B-MINI 5P,
A-USB B-TOP-C ASSMANN WSW Components 944 CONN RCPT USB2.0 TYPEB 4POS VERT