APM2T60P200016GAN-HTM1
- Manufacturer Part Number:
- APM2T60P200016GAN-HTM1
- Manufacturer/Brand:
- Apacer
- Part of Description:
- SSD 16GB M.2 MLC SATA III 3.3V
- Manufacturer :
- Apacer
- Product Category :
- Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
- Current - Max :
- 300mA (Typ)
- Form Factor :
- M.2 Module
- Memory Size :
- 16GB
- Memory Type :
- Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Size / Dimension :
- 60.00mm x 22.00mm x 3.65mm
- Speed - Read :
- 215MB/s
- Speed - Write :
- 150MB/s
- Type :
- SATA III
- Voltage - Supply :
- 3.3V