APS18HPA064G-3TMW
Manufacturer Part Number:
APS18HPA064G-3TMW
Manufacturer/Brand:
Apacer
Part of Description:
SSD 64GB 1.8" MLC SATA III 3.3V
Manufacturer :
Apacer
Product Category :
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Current - Max :
740mA (Typ)
Form Factor :
1.8"
Memory Size :
64GB
Memory Type :
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Speed - Read :
525MB/s
Speed - Write :
185MB/s
Type :
SATA III
Voltage - Supply :
3.3V