APS25H12128G-8TMW
- Manufacturer Part Number:
- APS25H12128G-8TMW
- Manufacturer/Brand:
- Apacer
- Part of Description:
- SSD 128GB 2.5" MLC SATA III 5V
- Manufacturer :
- Apacer
- Product Category :
- Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
- Current - Max :
- 335mA (Typ)
- Form Factor :
- 2.5"
- Memory Size :
- 128GB
- Memory Type :
- Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Size / Dimension :
- 100.10mm x 69.85mm x 7.00mm
- Speed - Read :
- 525MB/s
- Speed - Write :
- 175MB/s
- Type :
- SATA III
- Voltage - Supply :
- 5V