PA2607.301AHL
- Manufacturer Part Number:
- PA2607.301AHL
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO Group
- Part of Description:
- FIXED IND 300NH 27A 0.29MOHM SMD
- Stock Condition:
- 85
- Manufacturer :
- YAGEO Group
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 32A
- Current Rating (Amps) :
- 27 A
- DC Resistance (DCR) :
- 0.29mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.287" (7.30mm)
- Inductance :
- 300 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 130°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.406" L x 0.301" W (10.31mm x 7.65mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±15%