CY7C1370KV33-200AXC
Manufacturer Part Number:
CY7C1370KV33-200AXC
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Stock Condition:
136
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Access Time :
3 ns
Clock Frequency :
200 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
512K x 36
Memory Size :
18Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x20)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.6V