B92.22CJGV.00221
- Manufacturer Part Number:
- B92.22CJGV.00221
- Manufacturer/Brand:
- Apacer
- Part of Description:
- PCIE NVME GEN3X4 BICS5 256GB
- Manufacturer :
- Apacer
- Product Category :
- Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
- Current - Max :
- 1.17A
- Form Factor :
- PCIe 2.0
- Memory Size :
- 256GB
- Memory Type :
- Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 80.00mm x 22.00mm x 2.58mm
- Speed - Read :
- 2.2GB/s
- Speed - Write :
- 1.06GB/s
- Type :
- NVMe
- Voltage - Supply :
- 3.3V