SFPC080GM1EC4TO-I-6F-11P-STD
- Manufacturer Part Number:
- SFPC080GM1EC4TO-I-6F-11P-STD
- Manufacturer/Brand:
- Swissbit
- Part of Description:
- SSD 80GB M.2 MOD TLC NVME 3.3V
- Manufacturer :
- Swissbit
- Product Category :
- Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
- Current - Max :
- Form Factor :
- M.2 Module
- Memory Size :
- 80GB
- Memory Type :
- Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 80.00mm x 22.00mm x 2.63mm
- Speed - Read :
- 1.773GB/s
- Speed - Write :
- 718MB/s
- Type :
- NVMe
- Voltage - Supply :
- 3.3V