SST26VF064B-104V/SM
Manufacturer Part Number:
SST26VF064B-104V/SM
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 8SOIJ
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
104 MHz
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
SPI - Quad I/O
Memory Organization :
8M x 8
Memory Size :
64Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-SOIJ
Technology :
FLASH
Voltage - Supply :
2.7V ~ 3.6V
Write Cycle Time - Word, Page :
1.5ms
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
SST201 SOT-23 3L ROHS Linear Integrated Systems, Inc. 6,656 JFET N-CH 40V SOT23-3