VSFB25PC008G-100
- Manufacturer Part Number:
- VSFB25PC008G-100
- Manufacturer/Brand:
- Virtium
- Part of Description:
- SSD 8GB 2.5" SLC SATA III 5V
- Manufacturer :
- Virtium
- Product Category :
- Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
- Current - Max :
- Form Factor :
- 2.5"
- Memory Size :
- 8GB
- Memory Type :
- Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 100.50mm x 69.85mm x 5.00mm
- Speed - Read :
- 370MB/s
- Speed - Write :
- 280MB/s
- Type :
- SATA III
- Voltage - Supply :
- 5V