HSM6-12.7-41-2
- Manufacturer Part Number:
- HSM6-12.7-41-2
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- HEX STANDOFF M6 NYLON 41MM
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Board Spacers, Standoffs
- Between Board Height :
- 1.614" (41.00mm)
- Color :
- Natural
- Diameter - Inside :
- Diameter - Outside :
- 0.500" (12.70mm) 1/2" Hex
- Features :
- Gender :
- Male, Female
- Length - Overall :
- 2.114" (53.70mm)