LSF0204GU12-Q100X
Manufacturer Part Number:
LSF0204GU12-Q100X
Manufacturer/Brand:
Nexperia
Part of Description:
IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 12XQFN
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Translators, Level Shifters
Channel Type :
Bidirectional
Channels per Circuit :
4
Data Rate :
120MHz
Features :
Input Signal :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Signal :
Output Type :
Open Drain, Push-Pull
Package / Case :
12-XFQFN
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
12-XQFN (1.7x2)
Translator Type :
Voltage Level
Voltage - VCCA :
1.65 V ~ 3.6 V
Voltage - VCCB :
1.2 V ~ 3.6 V