TP224003-2
Manufacturer Part Number:
TP224003-2
Manufacturer/Brand:
DB Unlimited
Part of Description:
BUZZER PIEZO 3V 22MM TH
Manufacturer :
DB Unlimited
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
5mA
Driver Circuitry :
Transducer, Externally Driven
Duration :
Frequency :
4kHz
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Ingress Protection :
Input Type :
Peak-Peak Signal
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.866" Dia (22.00mm)
Sound Pressure Level (SPL) :
80dB @ 3V, 10cm
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
3 V
Voltage Range :
1 ~ 40V