CT920CYF-1R5N
Manufacturer Part Number:
CT920CYF-1R5N
Manufacturer/Brand:
Central Technologies
Part of Description:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
24mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Size / Dimension :
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%
Type :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD