L101247A-120L
- Manufacturer Part Number:
- L101247A-120L
- Manufacturer/Brand:
- ITG Electronics, Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 120NH 78A 0.125MOHM SM
- Stock Condition:
- 300
- Manufacturer :
- ITG Electronics, Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 107A
- Current Rating (Amps) :
- 78 A
- DC Resistance (DCR) :
- 0.125mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.472" (12.00mm)
- Inductance :
- 120 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 500 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 130°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.394" L x 0.252" W (10.00mm x 6.40mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±15%