AW56P6438BKK0S
- Manufacturer Part Number:
- AW56P6438BKK0S
- Manufacturer/Brand:
- ATP Electronics, Inc.
- Part of Description:
- MEMORY MODULE 2GB 240UDIMM
- Manufacturer :
- ATP Electronics, Inc.
- Product Category :
- Memory - Modules
- Memory Size :
- 2GB
- Memory Type :
- Package / Case :
- 240-UDIMM
- Product Status :
- Active
- Transfer Rate (Mb/s, MT/s, MHz) :
Company
- TSV992IYDT Wide bandwidth (20MHz) rail to rail input
- TS9224IYPT Precision rail-to-rail high output current op-amps
- TS982IYDWT High output current dual operational amplifier
- TSC103IDT High voltage, high side current sense amplifier
- TSC103IPT High voltage, high side current sense amplifier
- TSC2010IST High voltage, precision, bidirectional current sense amplifier
- Detailed explanation of DSP technology
News
- TS881ILT Rail-to-rail 0.9V nanopower, push-pull single comparator
- TS880ICT Rail-to-rail 0.9V nanopower, open drain single comparator
- TS883IQ2T Rail-to-rail 0.9V nanopower, open drain dual comparators
- TS884IPT Rail-to-rail 1.1 V nanopower, push-pull quad comparators
- TS884IDT Rail-to-rail 1.1 V nanopower, push-pull quad comparators
- Equipment manufacturers also lack cores
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| AW560K | Ohmite | 9,305 | RES 56 OHM 10% 2.5W RADIAL |