T107/65/25-3C11
- Manufacturer Part Number:
- T107/65/25-3C11
- Manufacturer/Brand:
- FERROXCUBE
- Part of Description:
- FERRITE CORES ROUND
- Manufacturer :
- FERROXCUBE
- Product Category :
- Ferrite Cores
- Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
- Core Type :
- Toroid
- Diameter :
- 4.213" (107.00mm)
- Effective Area (Ae) mm² :
- 514
- Effective Length (le) mm :
- 259
- Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
- Effective Permeability (µe) :
- Finish :
- Uncoated
- Gap :
- Ungapped
- Height :
- 0.984" (25.00mm)