33N0525-500
Manufacturer Part Number:
33N0525-500
Manufacturer/Brand:
Laird - Performance Materials
Part of Description:
NFCC,NEWTRANSFORMFERRITE
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Ferrite Cores
Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
Core Type :
Multi-Hole (2)
Diameter :
Effective Area (Ae) mm² :
Effective Length (le) mm :
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
Effective Permeability (µe) :
Finish :
Uncoated
Gap :
Ungapped
Height :
0.406" (10.30mm)
Inductance Factor (Al) :
Initial Permeability (µi) :
2300
Length :
0.525" (13.34mm)
Material :
33
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Tolerance :
Width :
0.295" (7.49mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    BATT CONTACT SOLID 1 CELL SMD
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB