HF90T22X10X14
- Manufacturer Part Number:
- HF90T22X10X14
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- TOROIDAL CORE FOR COMMON MODE CH
- Stock Condition:
- 633
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Ferrite Cores
- Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
- Core Type :
- Toroid
- Diameter :
- 0.866" (22.00mm)
- Effective Area (Ae) mm² :
- Effective Length (le) mm :
- Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
- Effective Permeability (µe) :
- Finish :
- Epoxy
- Gap :
- Ungapped
- Height :
- 0.394" (10.00mm)