HFN0277-200
- Manufacturer Part Number:
- HFN0277-200
- Manufacturer/Brand:
- Laird - Performance Materials
- Part of Description:
- FB,NIZN,UC
- Manufacturer :
- Product Category :
- Ferrite Cores
- Core Factor (ΣI/A) mm-1 :
- Core Type :
- Multi-Hole (2)
- Diameter :
- Effective Area (Ae) mm² :
- Effective Length (le) mm :
- Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ :
- Effective Permeability (µe) :
- Finish :
- Uncoated
- Gap :
- Ungapped
- Height :
- 0.122" (3.10mm)
- Inductance Factor (Al) :
- Initial Permeability (µi) :
- 100
- Length :
- 0.277" (7.04mm)
- Material :
- HF
- Minimum Core Cross Section (Amin) mm² :
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- Width :
- 0.160" (4.06mm)