SM2511-8R2MHF
- Manufacturer Part Number:
- SM2511-8R2MHF
- Part of Description:
- FIXED IND 8.2UH 4A 68 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 7.5A
- Current Rating (Amps) :
- 4 A
- DC Resistance (DCR) :
- 68mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 8.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.263" L x 0.255" W (6.68mm x 6.47mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%